W Vinci Art Gallery trwa jesienna wystawa TOMAGRANUM zapraszająca odbiorców do podróży w głąb siebie. Wystawa prezentuje twórczość poznańskiej Artystki Grażyny Kielińskiej, która płynnie porusza się pomiędzy słowem a obrazem, starając się dotrzeć do obrazów nieodkrytych. Proces twórczy jest dla niej grą emocji. Większość swoich obrazów tworzy w dyptykach, poliptykach, seriach i cyklach – Zjawisko, Epopeja różu, Oparci o deszcz, Znikający punkt.

Premierowo prezentowany jest podczas wystawy cykl 64 prac inspirowanych chińską wróżbą czyli Księgą Przemian I CHING oraz psychologią głębi i badaniami Carla Gustava Junga dotyczącymi synchroniczności zjawisk. Podczas otwarcia oraz spotkań autorskich Artystka opowiada jak tworzyła przez 5 lat projekt 64 heksagramów, z których każdy ma swój numer, nazwę i znaczenie.

Te minimalistyczne i jednocześnie dekoracyjne abstrakcje stanowią malarską interpretację 64 heksagramów. Obrazy pełne są symboli i znaków, figur, linii – motywów jakże często występujących w sztuce Grażyny Kielińskiej. W układzie kompozycyjnym jej prac dostrzec można symboliczną jednostkę – człowieka – w drodze, w relacji, w bezruchu. 

Na wystawie można zobaczyć także obrazy olejne i rysunki, a także rzeźbę autorstwa Grażyny Kielińskiej. Prezentowane prace pochodzą z kolekcji Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej Vinci Art Gallery, część prac jest też dostępna do nabycia w ofercie galerii.

Zapraszamy na wystawę TOMAGRANUM do 24 listopada 2023r.

Prace Artystki prezentowane podczas wystawy są dostępne w naszej w galerii online