Przemysław Garczyński

Ciekawi artyści młodego pokolenia

Twórczość malarzy i malarek młodego pokolenia bywa eklektyczna, nieco awangardowa, oryginalna. Malarstwo współczesne w takim wydaniu z pewnością znajdzie swoich miłośników wśród osób ceniących wyrazisty styl, abstrakcję, geometryczne motywy. Inwestorzy i kolekcjonerzy mogą postawić na obrazy artystów docenionych już w świecie sztuki, choć jeszcze nie tak rozpoznawalnych. Wystawiane prace świadczą o pozycji malarza, jego pomysłowości i wyrobionym już warsztacie. Inwestowanie w młodą sztukę może być nie tylko opłacalne finansowo, ale także pasjonujące. Poniżej prezentujemy ciekawych artystów, których prace przyciągają wzrok i zdają się rokującą inwestycją na przyszłość.

Natalia Rozmus-Esparza

Natalia Rozmus Esparza
Natalia Rozmus Esparza Sunny Petra 65×110 olej na płótnie 2018

Osobom preferującym możliwie najkorzystniejsze inwestowanie w młodą sztukę proponujemy obrazy Natalii Rozmus-Esparzy. Intrygujące płótna inspirowane Jerozolimą cechuje kontrastowa paleta kolorystyczna. Barwne kompozycje zachwycą kolekcjonerów malarstwa współczesnego oraz abstrakcyjnego. Malarka jest ceniona na rynku sztuki, o czym świadczą liczne wystawy, osiągnięcia artystyczne oraz wyróżnienia na arenie międzynarodowej. Artystka wykłada na poznańskim UAP – prowadzi autorską Pracownię Projektowania Wnętrz Krajobrazowych i uczy bioniki. Natalia Rozmus-Esparza otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i medal od członków Stowarzyszenia im. Hipolita Cegielskiego za wybitne wyniki w pracy organicznej. Malarkę zaproszono do projektu Samsunga „The Frame” i do współpracy ze światową marką Fab oraz Galerią Potato Mike w Nowym Jorku. Unikalną twórczość doceniła także kuratorka Rebecca Wilson z Galerii Saatchi New York. Natalia Rozmus-Esparza ma na swoim koncie ponad 20 wystaw autorskich. Jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych w Europie, USA, Australii, Japonii oraz Hongkongu.

Sebastian Garyantesiewicz

Sebastian Garyantesiewicz
Sebastian Garyantesiewicz, 6-42, olej na płótnie 100×100, 2021

Nasza galeria sztuki współpracuje także z Sebastianem Garyantesiewiczem. Subtelne pejzaże to propozycja dla osób preferujących miejskie motywy. Miasto na jego obrazach intryguje i ciekawi. Artysta stawia na monochromatyczne połączenia kolorów, czego efektem jest malarstwo o raczej nostalgicznym charakterze. Spokojne tony budują nastrój. Malarz stawia na rozwój i pasję. Korzysta z różnych technik. Regularnie prezentuje swoje płótna w galeriach. Przyjemność czerpie nie tylko z efektu końcowego, ale i całego procesu twórczego. Jego obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA, Irlandii oraz Holandii.

Yulia Stratovich

Yulia Stratovich
Yulia Stratovich, Sunset 90×90 akryl na płótnie 2021

Yulia Stratovich prezentuje miasto na swoich płótnach w nieoczywisty sposób. Pastelowe obrazy wyróżniają się oryginalnym stylem. Przygaszone kolory budują atmosferę. Technika noża paletowego pozwala uzyskać wyjątkowy efekt. Monochromatyczne prace dedykujemy koneserom ponadczasowych motywów i kolekcjonerom malarstwa o charakterystycznej, nieco chłodnej palecie. Yulia Stratovich ma na swoim koncie wiele wystaw zorganizowanych w galeriach sztuki w Polsce i za granicą, między innymi na Białorusi oraz w Hiszpanii.

Przemysław Garczyński

Młoda sztuka na rynku może budzić skojarzenia z abstrakcyjnymi wzorami i iluzją optyczną. Obrazy Przemysława Garczyńskiego fascynują i przyciągają wzrok. Artysta ukończył grafikę warsztatową na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Figury na jego płótnach tworzą efektowne konfiguracje przywodzące na myśl scenerie dla przygód bohatera gry komputerowej. Przemysław Garczyński jest nie tylko malarzem, ale i rysownikiem oraz grafikiem. Ma na swoim koncie wiele wyróżnień w konkursach. Jego obrazy znajdują się w galeriach oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i na całym świecie.

Przemysław Garczyński
Przemysław Garczyński Zachód 3 140×50 olej i akryl 2021
Przemysław Garczyński
Przemysław Garczyński Czarne domy 120×40 olej akryl 2021

Prace zaprezentowanych artystów sprawdzą się doskonale u koneserów malarstwa współczesnego. Inwestowanie w młodą sztukę nie naraża na duże koszty, a pozwala osiągnąć preferowane korzyści i zyski w przyszłości.