Katarzyna Zawierucha

Katarzyna Zawierucha

Katarzyna Zawierucha. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Leszka Misiaka w 2006 roku. Jest uczestniczką licznych konkursów i festiwali malarstwa sztuki współczesnej. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Założycielka  Pracowni  Artystycznej Witrażu w Krakowie  od 1997-2010 „Manufaktura No.57”

W latach 2010-12 wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej KSF, im. W. J. Hasa, oraz na wydziale Organizacji Reklamy „Nova” w Krakowie.

Mieszka w Krakowie. Zajmuje się malarstwem.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego.

O swojej sztuce Artystka mówi: „Malarstwo jest wezwaniem zarówno dla twórcy jak i widza w zbliżeniu do transcendencji. Moje obrazy są nacechowane pewnym rodzajem osobistego wyznania, próbą wniesienia własnego elementu w których idee w jakimś stopniu oddają istotę mnie samej. Są syntezą obserwacji.

Pochodzą z chwil, momentów i wrażeń

z zasłyszanych słów i rytmów

ze snów i wyobrażeń..

Są poezją. Czasami wyostrzoną na pewne aspekty, czasami wyciszoną. Zawsze moją.

Najczęściej posługuje się techniką olejną, która daje szerokie spektrum wnikania w strukturę płótna, między innymi pozwala na stosowanie laserunków. Przeważnie oscyluję wokół błękitów. Myślę, że dzięki malarstwu poznałam ponadprzeciętną gamę tego koloru.”