Łukasz Stokowski

Łukasz Stokowski

Łukasz Stokowski

1983 Warszawa

O sobie mówi: outsider, trendsetter, ryzykant, wrażliwy abstrakcjonista. Jego sztuka wymyka się sztywnym ramom i utartym schematom. Bezkompromisowe malarstwo Stokowskiego jest odwzorowaniem jego odwagi i dojrzałości artystycznej.
Każda z jego kolekcji jest wizualną opowieścią o życiu, przemianie i emocji, których doświadcza na co dzień. W jego dotychczasowych pracach widać także silne inspiracje architekturą, Bauhausem, nowojorskim abstrakcyjnym ekspresjonizmem.
Stokowski świadomie zaciera granicę między światem sztuki wysokiej i użytkowej. Współpracuje z takimi markami jak SMEG, Coca-Cola, Audi, Ghelamco, Infiniti, Dom Development, mBank, agencje reklamowe i wiele innych.

Obrazy prezentowane na Wystawie MINIMALIZM I EKSPRESJA w Vinci Art Gallery w Poznaniu :

  • S01/01/16/2019 akryl/płótno 160×140 cm

Pierwszy obraz z serii namalowanej w 2019 roku. Wystawiany podczas Nocy Muzeów w Poznaniu (2019).

Seria pierwsza w 2019 r opowiada o miłości Artysty do architektury, ukryte wielkomiejskie pejzaże, zdeformowane w charakterystyczny sposób. Praca przestawia rondo Charles’a de Gaulle’a i okolice placu Trzech Krzyży w centrum Warszawy.

  • 01/02/2021 płyta/akryl 160×140 cm

Ostatni obraz z serii w 2021, cyklu prezentującego teorię Artysty na temat energii, którą wszyscy jesteśmy, która nas otacza i daje życiową siłę. Obraz należący do zbioru prac, który stanowi subiektywny przekaz tego co płynie ze świadomości Twórcy. Starał się on dosłownie zwizualizować strumień energii, którym jest. To bardzo przemyślana i osobista seria.

  • S03/02/08/2018 olej/akryl/płótno 160×140 cm

Ostatni w serii poświęconej twórczości Franza Kleina i Roberta Motherwella. To Ci dwaj nowojorscy abstrakcjoniści wywarli największy wpływ na to co tworzy Artysta. Obraz namalowany po powrocie z NY, w ramach przełomowej dla Artysty serii prac.