Małgorzata Frącek

Małgorzata Frącek

Małgorzata Frącek ur.1969, absolwentka Podyplomowego studium z Malarstwa na Wydziale Rzeźby i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w pracowni profesora Stanisława Kortyki i dr Anny Bujak.

Inspiracje czerpie z natury, a szczególnie z zachowań i emocji człowieka. Tworzy, gdy coś Ją porusza, intryguje bądź zachwyca. Ukazuje afirmację życiem, momenty egzaltacji i zażenowania, własną historię i historię innych ludzi. Jej twórczość to świat przefiltrowany przez pryzmat baśni i odrealnienia oraz przeżycia, relacje i doświadczenia człowieka, które są często trudne do nazwania, niejednokrotnie pomijane i wstydliwe.

Od wielu lat wykorzystuje w pracy elementy artterapii, ponieważ z wykształcenia jest neurologopedą klinicznym, pedagogiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Małgorzata Frącek zaczęła tworzyć w wieku dojrzałym, ale ta pasja tkwiła w Niej już od dzieciństwa. Artystka nieustannie eksperymentuje, maluje, rysuje i rzeźbi, a Jej różnorodność świadczy o wyjątkowej wrażliwości i kreatywności. Surrealistyczne i impresjonistyczne klimaty, biomorficzne kształty i abstrakcje, które tworzy akrylem, olejem i własną techniką w interesujących kompozycyjnie i kolorystycznie formach przykuwają uwagę i angażują do świadomego przeżywania.

Prace artystki prezentowane były w Polsce na aukcjach sztuki w Warszawie, Bydgoszczy i we Wrocławiu oraz wystawach indywidualnych i zbiorowych we Wrocławiu.