Monika Martini-Madej

Monika Martini Madej

1995 – dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych (dawniej PWSSP)  w Poznaniu

2002 – dyplom na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie

Uprawia malarstwo, rysuje pastelami, ołówkiem, łączy różne techniki, także cyfrowe.

Zajmowała się autorskim filmem i sztuką video ( pierwsze wystawy: prezentacja videoinstalacji w ramach „Rekomendacji” BWA Poznań 1994, wystawa indywidualna Videoobiekty Galeria ON Poznań1995).

Następnie zajmowała się reżyserią filmu animowanego, spotów reklamowych (także kampanii społecznych), czołówek, widowisk. Dzięki współpracy z TV Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu i TVP zrealizowała filmy, które pokazywane były na wielu festiwalach na świecie. Jej filmy były wielokrotnie emitowane w Programie 1, TVP Polonia, TVP Kultura, a także telewizjach za granicą.

Po ukończeniu Wydziału Reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie zajęła się także reżyserią i scenografią teatralną. Wystawiała m.in. na deskach Teatru Śląskiego w Katowicach, Teatru Dramatycznego w Częstochowie i Teatru Muzycznego w Poznaniu.

W ostatnich latach szczególnie skupiła się na malarstwie, dla którego znajduje coraz więcej inspiracji w podróżach i literaturze.

Brała udział w  wystawach, krajowych i zagranicznych, a jej prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i firmowych.