OLHA SAVIENKO

Olha Savienko
Urodzona na Krymie, studiowała architekturę w Kijowie, pracowała jako projektantka, artystka. 

Uprawia nowoczesne malarstwo figuratywne nawiązując w swojej twórczości do motywów i postaci z mitologii. Artystka maluje w technice akrylowej i mieszanej na papierze i płótnie, umiejętnie wplatając swoje artystyczne credo nacechowane emocjami, symboliką i metafizyką w nieco kubizującą linię, czego efektem są dekoracyjne obrazy o pięknych i symbolicznych tytułach: „Nostalgia”, „Nimfa z Morza Martwego”, „Śniący Anioł”, „Pieśń nad Pieśniami”, „Ozyrys” … 

Uczestniczka licznych wystaw w Ukrainie – Krym, Kijów, w Polsce, Niemczech, we Włoszech, a jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach wielu krajów Europy – w Wielkiej Brytanii, Grecji, Niemczech, Włoszech, Polsce. 

W 2022r. z powodu toczącej się wojny Olga Savienko opuściła rodzinny Krym, gdzie w swoim mieszkaniu zostawiła wiele swoich obrazów i przyjechała do Polski. Artystka pozostaje jednak w nieustannym ruchu – tym realnym i twórczym, podróżując pomiędzy Ukrainą, Polską i aktualnie Francją, nadal dalej tworzy obrazy na papierze i płótnie.

W Vinci Art Gallery prezentujemy i oferujemy Państwu serię prac na papierze autorstwa Olgi Savienko, Artystki o pięknej duszy, która swoim malarstwem pragnie podzielić się z odbiorcami przekazem miłości i pokoju. Prace są niezwykle estetycznie oprawione, mogą stanowić eleganckie dopełnienie wnętrza i uniwersalny prezent.

1989 Ogólnounijny plener na Łotwie 

1994-1995 Wystawy indywidualne w Dusseldorfie 

1990-2012 Plenery polskie i zagraniczne