Paweł Korab Kowalski

Paweł Korab Kowalski

Urodzony w 1974r. w Warszawie. Absolwent Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 1999 r. obronił dyplom z wyróżnieniem z projektowania graficznego w pracowni prof. Juliana Pałki oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Antoniego Kowalskiego. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wielu zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia,Francja). Laureat ogólnopolskiego konkursu Obraz 2000, uczestnik XV Triennale grafiki w Kanagawie w Japonii i wystawy malarstwa w Museum Svenstein w Holandii. Ostatnie wystawy: Paryż, Galeria Espace Vera, ET LE CORPS APPARAIT, 2018; Warszawa, Ney Gallery, UCIELEŚNIENIE, 2017; Freiburg, RH Galleri, ABOVE CLOUD LEVEL, 2014.

Korab w swoim malarstwie inspiruje się naturą i tym w jaki sposób wchodzi ona w interakcję z człowiekiem pozostając z nim w harmonii lub w konflikcie. Artysta porusza się na granicy abstrakcji i figuratywności. Tworzy przy użyciu akryli, olejów i pigmentów na płótnie, drewnie lub obiektach znalezionych.

  • Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Autor 11 wystaw indywidualnych i uczestnik wielu zbiorowych w kraju i zagranicą (Niemcy, Holandia, Francja)
  • Laureat ogólnopolskiego konkursu „Obraz 2000”, uczestnik XV Triennale grafiki w Kanagawie w Japonii i wystawy malarstwa w Museum Svenstein w Holandii.

Ostatnie wystawy: Paryż_Espace Vera 2018 „ET LE CORPS APPARAIT” ; Warszawa_Ney Gallery 2017 „UCIELEŚNIENIE” ; Freiburg_RH Gallerie 2014 „ABOVE CLOUD LEVEL”