Paweł Kin

Wystawa MINIMALIZM I EKSPRESJA w Vinci Art Gallery

Szanowni Państwo,

Zapraszam serdecznie do Vinci Art Gallery, nowego miejsca prezentacji sztuki współczesnej na kulturalnej mapie Polski. Niepowtarzalna przestrzeń galerii usytuowanej na poznańskiej Śródce zachęca do obcowania ze sztuką w wymiarze rzeczywistym, tworząc niezwykłą płaszczyznę relacji dla Twórców i Odbiorców.

Otwieramy w czerwcu galerię wystawą MINIMALIZM i EKSPRESJA, prezentującą interesujący wybór współczesnego malarstwa abstrakcyjnego reprezentowanego przez grono polskich Artystów różnych nurtów, podejmujących wzajemny dialog poprzez kontrastujące ze sobą style i techniki malarskie. Konfrontacja tych minimalistycznych i ekspresyjnych perspektyw w sztuce abstrakcyjnej stanowi szczególny atut Wystawy.

Katarzyna Środowska
Katarzyna Środowska, Jedność 2021 olej na płótnie 120×120, instalacja 50×50

Wśród prezentowanych prac znajdziecie Państwo bogatą ofertę abstrakcyjnej różnorodności, poczynając od inspirowanego architekturą, ekspresyjnego rozmachu Łukasza Stokowskiego, poprzez elementy streetartu i abstrakcyjnego ekspresjonizmu spod pędzla Pawła Kina, dynamikę prześwietlonych tonów, zawartą w pracach Natalii Rozmus-Esparza z cyklu Jerozolima, a także synergię kształtów, kolorów, ruchu i emocji w poszukiwaniach Doroty Łapy-Maik z cyklu Przepływy i uroczych, impresyjnych miniaturach Kaprysy oraz Chwile. Linie, kropki, plamy i wyraziste kontrastowe odcięcia inspirowane żywiołami natury w ujęciu Joanny Głażewskiej i Pauliny Leszczyńskiej poprowadzą nas dalej w stronę kontemplacyjnych, oddziałujących kolorem i formą, geometrycznych obrazów-instalacji Katarzyny Środowskiej, aż po minimalistyczne, wysycone pigmentami matowe struktury prac Pawła Koraba Kowalskiego.

Wystawa MINIMALIZM i EKSPRESJA  24.06 – 16.07.2021r.

Monika Pietrzak
Marszand, Prezes Fundacji
Promocji Sztuki Współczesnej
Vinci Art Gallery

Zdjęcie góra: Paweł Kin Przemiana 90×90 akryl na płótnie 20159 / 10