Sztuka awangardowa w nowoczesnych wnętrzach
Jednym z pomysłów na stworzenie wnętrza w stylu awangardowym jest połączenie prostoty i funkcjonalności np. przez umieszczenie we wnętrzu mebli w stylu Bauhaus w towarzystwie odpowiednich
obrazów i rzeźb. Doskonale znajdą się tu prace futurystyczne, surrealistyczne i kubistyczne. Przypomnijmy, że typowe malarstwo awangardowe cechuje przekraczanie granic, łamanie zasad i radykalne eksperymenty. Słynna awangarda jest zazwyczaj sztuką abstrakcyjną i może zawierać wpływy geometryzującego kształty kubizmu, czerpiącego ze snów i wizji surrealizmu oraz ekspresjonizmu i innych współczesnych trendów.
Wnętrza dla indywidualistów z odrobiną szaleństwa
W malarstwie styl awangardowy odrzuca bogate zdobnictwo, stawiając na nowatorstwo, nietypowe formy, oryginalne połączenia i intensywne kolory. Króluje tu także zasada kontrastu i poszukiwanie odmiennej perspektywy. Takim obrazom towarzyszyć mogą nietuzinkowe dodatki eksponujące indywidualny charakter wnętrza. Dominująca duża forma malarska o ostrych barwach, zarówno minimalistyczna jak i ekspresyjna, w towarzystwie miniatury z pewnością podkreśli unikalny styl właścicieli. Malarstwo awangardowe w ofercie Vinci Art. Gallery reprezentują prace Elhana Hadżijewa Grażyny Kielińskiej, Pawła Kina, Katarzyny Środowskiej i Joanny Głażewskiej
Minimalistyczna elegancja i kontemplacja sztuki
Awangardowe uproszczenia kształtów i geometryzacja tworzą własny świat czystych form najczęściej opartych na sześcianie, stożku i kuli. Minimalizm reprezentowany jest w naszej galerii przez prace współczesnych artystek – Joanny Głażewskiej, Katarzyny Środowskiej i Grażyny Kielińskiej, czerpiących z najlepszych wzorców polskiej awangardy. Ich obrazy budują indywidualne ładunki emocjonalne zapraszając do kontemplacji i medytacji sztuki. Szczególnie u Grażyny Kielińskiej zapis znaków, asymetria i jedność przeciwieństw podkreślają znaczenie równowagi. Język symboli zapisany jest środkami malarskimi a sylwetka człowieka w przestrzeni obrazu stanowi element przemyślanej kompozycji.
Energia ekspresji
W opozycji do minimalizmu rekomendujemy w ofercie galerii dynamiczne i ekspresyjne kompozycje autorstwa Elhana Hadżijewa, praktykującego filozofię wyrażoną na płótnie. Artysta uprawia malarstwo abstrakcyjne, inspirowane sztuką Wasilija Kandinsky’ego. Używa żywych, nasyconych barw i bawi się kolorem, a jego prace charakteryzuje dynamiczny gest malarski. Energią barw emanują także abstrakcje Beaty Pflanz. Obrazy inspirowane amerykańskim ekspresjonizmem abstrakcyjnym tworzone są w cyklach „Kolizje kosmicznej energii” i stanowią doskonale wyraźny akcent w nowoczesnych wnętrzach. Prace Pawła Kina są natomiast wynikiem obserwacji rzeczywistości, a ich malarski zapis artysta obraca w abstrakcje z motywami surrealizmu i streetartu. Obrazy te cechuje niezwykła dynamika i polecamy je wszystkim poszukującym „czegoś innego”.