Yulia Stratovich

Yulia Stratovich

Yulia Stratovich. Urodzona w1989 r. w artystycznej białoruskiej rodzinie. Absolwentka Europejskiego Uniwersytetu Humanistycznego, kierunek Teorie i praktyki w sztuce współczesnej. Autorka wystaw indywidualnych.

Sztuka jest dla niej czymś naturalnym, bo otaczała ją od dzieciństwa. Upór do kontynuowania twórczej drogi artystki wzmocniła przeciwna temu postawa ojca, także artysty. Zachęty i inspiracji dodali jej tacy twórcy jak Peter Wileman i Paul Bennet.

O swojej technice artystka pisze: „Za każdą z prac stoją pędzel i technika noża paletowego, różnorodność tekstur, ekspresja, wybuchowe uderzenia, obfitość barw, wibracja światła i moje pragnienie wyrażenia twórczych niuansów w monochromatycznych obrazach. Lubię bogactwo refleksów zimnych barw, do których doszłam po eksperymentowaniu i odkrywaniu zarówno metod jak i stylu, który najbardziej mi odpowiada. Wciąż kontynuuję i nadal badam możliwości mojej podświadomości twórczej i eksploruję nowe horyzonty w konstruowaniu mojej własnej techniki”.