Patrizia Moskalevich

Patrizia Moskalevich

Patrizia Moskalevich 

Urodziła się w Mińsku w rodzinie artystów i architektów, co zdeterminowało jej dalsze losy. 

Na Białorusi ukończyła Minsk Art College im. I.O. Achremczik i Białoruską Akademia Sztuki. Czując potrzebę dalszego rozwoju, uczyła się w ASP im. Surikowa w Moskwie. Ponadto pobierała nauki w szkole sztuki współczesnej „Wolne warsztaty” przy Moskiewskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Artystka mieszka obecnie w Polsce i tworzy w różnych technikach. 

Seria obrazów ROCKS w klimacie landscape/abstract to prezentacja prac o sile piękna i pięknie wokół nas. Artystce zależy na tym, aby poprzez odbiór jej malarstwa każdy mógł odczuć pozytywne emocje, zostawiając szarość i problemy życiowe gdzieś daleko. Jak sama pisze – „Natura, góry i skały zawsze inspirowały mnie swoją potęgą, niepowtarzalnymi kształtami i kolorami. Wyjątkowość i naturalność każdego elementu daje mi niepowtarzalne poczucie piękna, które wyraziłam poprzez serię swoich prac i którymi chcę się z Wami podzielić. Krajobraz górski to jeden z moich ulubionych tematów, który maluję wciąż na nowo, w różnych stanach. Żywa paleta barw wynika z mojego konfliktowego stanu emocjonalnego, w którym znajdowałam się podczas pracy nad tymi obrazami.”

Interesującym dopełnieniem pokazującym różnorodność warsztatu artystki jest cykl litografii MOTION o tematyce kobiecej, przedstawiający serię aktów ukazujących linie kobiecego ciała w ruchu.

Wystawy

IZO Art Gallery | Romanov lane 4 bid 2, Moscow, Russia 2019
Font
Promgraphics Gallery | Moscow, Russia 2019
Art Release
Art Gallary of Mikhail Savitsky | Minsk, Belarus 2019
Thread
Student exhibition MMOMA 2019/2020 | Moscow, Russia 2020 Autumn salon
Palace of Arts | Minsk, Belarus 2020
Art-Minsk
Palace of Arts | Minsk, Belarus 2020
Second International Biennale of Lithography
UK Stari grad, Kapetan Misina 6a, Belgrade, Serbia 2020
Wystawa Rocks – Galeria Poznańska 24 Warszawa 2021