Sławomir Danielski

Sławomir Danielski

Sławomir Danielski ur. w 1986 roku w Pleszewie. W 2015 roku ukończył studia licencjackie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Kaliszu na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w pracowni rzeźby oraz projektowania żurnalowego. Jednak swoją przygodę ze sztuką zaczął dużo wcześniej. Pierwsze artystyczne kroki stawiał na ulicach tworząc graffiti. W późniejszym czasie artysta zaczął wykonywać również prace w stylu street art, a następnie prace na płótnach. W swoich pracach wykorzystuje głównie pędzel i farbę w sprayu. 

OPIS CYKLU STREET-POP z którego pochodzą prezentowane prace:

Cykl Street-pop to ewolucja dwóch poprzednich cykli- „Portret z detalem w kolorze” oraz „Iluzja”. Scharakteryzować go można jako połączenie sztuki Pop art.’u ze Street art’em oraz graffiti. 

W cyklu łączę ze sobą zarówno proste kształty, duże płaszczyzny pojedynczych kolorów z szybką kreską charakterystyczną dla malowania na ulicach. Prace przedstawiają postacie, jednak nie chodzi tu o typowe portretowanie, a jedynie o przedstawienie osoby w konkretnej sytuacji, co zostaje nakreślone poprzez naniesioną barwę. To ona ma przede wszystkim działać na widza, który jest jednocześnie obserwatorem i osobą przedstawioną na obrazie. Prace powstają najpierw w odcieniach szarości i nie mają na celu przedstawiać konkretnych emocji. Dopiero w momencie nanoszenia barwy zaczyna się dziać to, co chcę wyrazić poprzez obraz. Moją inspiracją jest przede wszystkim życie, sytuacje, które spotkają większość z nas oraz muzyka. Krzykliwa niekiedy barwa często podkreśla nowoczesny i popartowy charakter moich obrazów.

Wystawy Zbiorowe:

  • VI Konkurs Malarstwa „Zadra”. Warszawa 2013rok Polska
  • Mini Print Internacjonal De Cadaques. Barcelona 2015rok Hiszpania
  • „KIODYGRESY” Między Narodowy Przegląd Sztuki Współczesnej. Ostruda 2020rok Polska

Wystawy Indywidualne:

  • Galeria „Okno Na Sztukę” Wystawa pod tytułem: „Okno na Sztukę”. Pleszew 2020rok
  • Galeria „Galeria Zajezdni” Wystawa pod tytułem „Historie Złożone”. Pleszew 2021rok

Od 2013 czynnie bierze udział w wielu aukcjach i  wystawach zbiorowych w całej Polsce (Opole, Wrocław, Katowice, Bydgoszcz, Kraków, Warszawa) oraz współpracuje z Ad Lib Gallery w Londynie.