Paulina Leszczyńska

Paulina Leszczyńska

Paulina Leszczyńska. Urodziła się w Warszawie, tutaj ukończyła Wydział Grafiki Użytkowej na Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 2005 roku u prof. Romualda Sochy).

Studiowała m.in. grafikę warsztatową, ilustrację, plakat. Uprawia wszystkie sztuki piękne – od malarstwa poprzez grafikę aż do przestrzennych form i fresku. Liczne wystawy w kraju (m.in. Warszawa, Wrocław, Częstochowa, Kraków, Ostróda, Podlasie) i za granicą (Belgia).

Malarstwo uprawia od wczesnych swych lat. Wywodzi się z wielopokoleniowej rodziny o twórczych tradycjach. Swoje obrazy prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w ZPAP w Warszawie. Brała udział w aukcjach charytatywnych m.in. w Zachęcie („Bliźniemu Swemu”), czy Muzeum Narodowym w Warszawie. Ulubionym tematem w malarstwie są abstrakcje, kwiaty i pejzaże.

Lubi eksperymentować w ramach zagadnień warsztatowych. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie, a jej obrazy i prace znajdują się w prywatnych zasobach w Polsce i zagranicą (Francja, Irlandia, Niemcy).