Wystawa Odcień Kobiet

MONIKA WYRWICKA / ELŻBIETA RADZIKOWSKA /AGNIESZKA POTRZEBNICKA

10 marca – 7 kwietnia 2023

Witamy wiosnę z kobiecą energią prezentując w Vinci Art Gallery podczas marcowej wystawy ODCIEŃ KOBIETY prace trzech współczesnych Artystek – Moniki Wyrwickiej, Elżbiety Radzikowskiej i Agnieszki Potrzebnickiej. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy nowego cyklu obrazów, mieszkającej na co dzień w Szkocji Moniki Wyrwickiej, która w swoim malarstwie doskonale operuje kolorem portretując kobiety zmysłowe oraz eksponując ich siłę i delikatność przy jednoczesnym zastosowaniu technik malarskich i grafiki. Agnieszka Potrzebnicka, absolwentka warszawskiej ASP, która swoją działalność skupia w dwóch obszarach, jakimi są twórczość artystyczna oraz konserwacja malarstwa i rzeźby drewnianej polichromowanej, zaprezentuje podczas wystawy serię obrazów olejnych na płycie przedstawiających kobiece akty oraz portrety w otoczeniu roślin, wręcz zatopione w zieleni. Kontrapunktem dla malarstwa olejnego będą wysmakowane miniatury graficzne autorstwa poznańskiej graficzki Elżbiety Radzikowskiej, w której pracach znajdziemy subtelność, jasność przekazu sytuacji, myśli, czasem tych intymnych, zawsze pięknych, bo zwyczajnie ludzkich. Atutem wystawy jest konfrontacja stylu i technik twórczych trzech artystek przedstawiających Kobiety w różnych odcieniach sztuki. Mam nadzieję, że wystawa ta dostarczy Państwu wielu ciekawych wrażeń artystycznych. Wszystkie prace prezentowane na wystawie są do nabycia w naszej galerii.

Zapraszamy na wystawę od 10 marca do 7 kwietnia 2023r. podczas której zaprezentowana zostanie także autorska biżuteria marki PARTS Jewelry.

Dziękujemy Partnerom wydarzenia, szczególne podziękowania kierując do firmy Volvo Karlik oraz Pani Joanny Karlik-Knocińskiej za ogromną wrażliwość społeczną, świadomość i otwartość dzięki której zrealizowaliśmy ten projekt.

Wybrane prace artystek: