Sebastian Garyantesiewicz

Sebastian Garyantesiewicz

Sebastian Garyantesiewicz urodził się w Poznaniu w 1980r. Dziesięć lat dorosłego życia spędził na emigracji. Po powrocie do rodzinnego miasta oddał się w pełni swojej pasji, którą jest malarstwo. Od zawsze interesowała go wszelka sztuka wizualna jednak okazało się, że to właśnie nakładanie farby na płótno ma to coś co sprawia, że obrazy wyobraźni nabierają głębi i mocy potrzebnych do wyrażenia siebie. Początkowo dominowało u niego malarstwo olejne, później pojawił się akryl. Dzisiaj stosuje obie techniki w zależności od potrzeb i rodzaju obrazu. 

Uczestnik licznych plenerów malarskich, twórca ilustracji do książeczek dla dzieci, jego obrazy są regularnie wystawiane w galeriach sztuki w Polsce. Twórczość Sebastiana znajduje się w kolekcjach prywatnych zarówno w Polsce, jak i na świecie (Wielka Brytania, Irlandia, Holandia, USA)

Artysta ciągle się rozwija, poszukuje lub tworzy nowe techniki niezbędne do realizacji swoich obrazów. Nie tylko efekt końcowy ale i proces powstawania jest dla niego nieodłączną częścią sztuki. W ramach różnych cykli prac powstały zarówno nieoczywiste pejzaże miejskie jak i seria inspirowana motywami fantasy. 

Prezentujemy w Vinci Art Gallery najnowszą serię EXPANSE, to minimalistyczne abstrakcje z elementami geometrii. Obrazy doskonale komponują się w nowoczesnych przestrzeniach.

„W moich abstrakcyjnych obrazach kosmicznych widzę odzwierciedlenie naszego życia codziennego. Planety i gwiazdy innych światów są jak nasze marzenia i aspiracje, które wydają się być odległe i nieosiągalne. W swych dziełach umieszczam astronautę w malutkiej skali, by podkreślić, że nasza odwaga i determinacja są kluczem do przekraczania granic, podobnie jak te, które stawiamy przed sobą w życiu.

Czarne kształty, które pojawiają się na moich płótnach, symbolizują tajemnicę, którą niesie ze sobą nasze życie. To pytania, które stawiamy sobie i wyzwania, które stawiamy przed sobą aby poszerzać swoje horyzonty. Te obrazy inspirują mnie do przekraczania własnych granic, do wnikania w nieznane i do poszukiwania prawdziwego siebie.

W moich pracach widzę metaforę naszej ludzkiej egzystencji, która zachęca mnie i innych do podejmowania odważnych kroków w życiu, do odkrywania nieznanych obszarów i do odkrywania piękna ukrytego za naszymi codziennymi doświadczeniami. To są opowieści o ludzkiej wrażliwości, wytrwałości i niekończącej się fascynacji nieznanym.” – komentuje Artysta