W czerwcu zapraszamy na wystawę malarstwa poznańskiej artystki Moniki Martini Madej SPOKOJNIE – NIESPOKOJNIE. Artystka ukończyła z wyróżnieniem Wydział Malarstwa Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obecnie UAP oraz Wydział Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Zajmowała się reżyserią i scenografią teatralną, a w ostatnich latach szczególnie skupiła się na malarstwie, dla którego znajduje coraz więcej inspiracji w podróżach i literaturze. Prace Moniki Martini-Madej prezentowane były w ramach wystaw krajowych i zagranicznych i znajdują się obecnie w licznych kolekcjach prywatnych i firmowych.
Wystawa SPOKOJNIE-NIESPOKOJNIE w poznańskiej Vinci Art Galery stanowi zarówno komentarz do aktualnej rzeczywistości jak i próbę zaproponowania antidotum.
Wybór zaprezentowanych prac opiera się na dwóch przeciwstawnych stanach/emocjach w jakich powstawały poszczególne obrazy. Z jednej strony zobaczymy obrazy spokojne, wyciszające, powstałe w wyniku kontaktu z naturą, kojącą wodą oceanu, zapatrzeniem w niebo, gdzie dominantą kolorystyczną są błękit i zieleń – to seria „Słoną wodą malowane”. Drugi cykl natomiast to zmagania z materią malarską i widocznym zwrotem w kierunku człowieka, energii jego uczuć, marzeń i snów, nasyconych kolorem i dynamiką kompozycji. Tutaj zobaczymy obrazy z cyklu „Tańce ze snami”. Elementami wiążącymi całą grupę prezentowanych na wystawie prac są połączenia kolorystyczne i zawieszenie między konkretem a abstrakcją wskazujące na potrzebę wytchnienia, odpoczynku i zatopienia się w niedopowiedzianej przestrzeni i nienazwanym miejscu.
Zapraszamy na Wystawę SPOKOJNIE NIESPOKOJNIE w dniach 3-24czerwca 2023r.
Projekt sfinansowanoze środków budżetowych Miasta Poznania #poznańwspiera