We wrześniu zapraszamy do smakowania i afirmacji życia!

Wystawa malarstwa Gochy Meg Stankiewicz WINNE GRONO w Vinci Art Gallery prezentuje serię prac inspirowanych odwiedzinami Galerii Dawnych Mistrzów w Dreźnie, głównie twórczością Rubensa i Caravaggia, wokół których Artystka buduje swoje malarskie interpretacje na linii Symbolika-Dekoracyjność-Nowoczesność. Znane motywy i postacie osadzone w abstrakcyjnej kompozycji przedstawiają nowoczesną, starannie wyważoną formę estetyczną.

Tytuł wystawy to „WINNE GRONO”, bo wino tłoczone z winogron jest symbolem odrodzenia i przemiany. Symbolizuje też życiodajną krew. Winu przypisuje się także moc odkrywania prawdy. I jak twierdzi Artystka – bardzo to dobre dla tych popandemicznych, dziwnych czasów, zapraszając nas jednocześnie do skosztowania swojego „napitku” oraz zachęcając do cieszenia się tym malarstwem, kosztowania go i dobrej zabawy.

Gocha Meg Stankiewicz

w 1991r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku, wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Wygrywała konkursy architektoniczne i uczestniczyła w wielu wystawach malarskich. Uprawia malarstwo, scenopisarstwo i architekturę wnętrz. Uczestniczka wystaw artystycznych w Polsce i za granicą. Laureatka konkursów architektonicznych. Kuratorka i organizatorka plenerów malarskich. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdańska. Prowadziła zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, współpracowała także z kilkoma studiami filmowymi, w tym z TV Studio w Poznaniu.

Malarstwo współczesne Gochy Meg Stankiewicz podejmuje dialog z historycznymi portretami z epoki baroku. Swoje prace Artystka prezentuje w ramach cyklu TRANSMISJE, ponieważ stanowią one pas transmisyjny pomiędzy sztuką dawną i współczesną.  W 2021r. jej obrazy pokazywane były w Vinci Art Gallery podczas zbiorowej wystawy KOBIETY.

Wystawa WINNE GRONO 8-30 września 2023r. w poznańskiej Vinci Art Gallery