Elhan Hadżijew

Malarstwo abstrakcyjne we wnętrzach

Sztuka we wnętrzu buduje wyjątkowy klimat. Płótna w nasyconej palecie ożywiają i odświeżają pomieszczenia, z kolei obrazy utrzymane w subtelnych tonach łagodzą, uspokajają, tworzą idealne miejsce do wypoczynku. Malarstwo współczesne dedykujemy miłośnikom ekspresyjnych wzorów i wielbicielom kontrastów. Barwne płótna wspaniale wkomponują się w nieco chłodne, współczesne wnętrza – pięknie dopełnią również artystyczne i kreatywne mieszkania. Sztuka tego rodzaju może zostać wykorzystana w nowoczesnych apartamentach, eklektycznych biurach oraz lokalach o komercyjnym przeznaczeniu. Malarstwo abstrakcyjne posiada ogromny potencjał – nieoczywisty charakter sprawia, że znajdzie swoje miejsce zarówno w kancelariach, jak i w salonach, sypialniach, przedpokojach. Poniżej prezentujemy garść inspiracji na zastosowanie abstrakcji we wnętrzach.

Dorota Łapa-Maik
Dorota Łapa-Maik, Podróż / Journey, 100 x 130 cm, akryl na płótnie, 2016

Malarstwo współczesne dla koneserów

Elhan Hadżijew
Elhan Hadżijew, Composition in red 2020 olej na płótnie 90×70

Miłośnicy sztuki współczesnej mogą sięgnąć po dzieła artystów cenionych nie tylko w kraju, ale i za granicą. Malarstwo abstrakcyjne posiada wiele odsłon, co w praktyce oznacza, że serca jednych koneserów skradną kontrastowe, żywiołowe kompozycje, a innych baśniowe, barwne płótna budujące magiczną i unikalną atmosferę. Miłośnicy nastrojowych, metafizycznych obrazów będą zachwyceni twórczością Elhana Hadżijewa. Dzieła inspirowane sztuką Wasilija Kandinsky’ego wspaniale dopełnią eleganckie salony i reprezentacyjne wnętrza komercyjne. Artysta słynie z wykorzystywania żywych, nasyconych barw. Te sprawdzą się idealnie do odświeżenia monochromatycznych i minimalistycznych aranżacji. Malarstwo abstrakcyjne będzie się pięknie prezentować w otoczeniu mebli tapicerowanych gładką tkaniną. Stonowana baza pozwoli na zastosowanie większej ilości dodatków i dominującego obrazu o mocnym ładunku kolorystycznym bez narażania przestrzeni na przeładowanie.

Ekspresja – akcent na kolor w aranżacji

Paweł Kin
Paweł Kin Pustynne wędrówki 100×70 akryl na płótnie 2016

W kolekcjach galerii sztuki można znaleźć płótna o ekspresyjnym wydźwięku i ożywczym działaniu. Te sprawdzą się idealnie w domach i lokalach urządzonych w barwnym wydaniu. Kolorowa sztuka we wnętrzu odpowiednio wyeksponuje wiodące odcienie w wystroju. Obrazy Pawła Kina wprowadzą do przestrzeni efektownie skontrastowane, żywe kolory i ekspresyjne formy. Abstrakcja w interpretacji tego artysty może zostać wykorzystana w modernistycznych, salonowych pomieszczeniach. Taki obraz do salonu podkreśli charakter oryginalnej i eklektycznej aranżacji. Kolorowe płótna Doroty Łapa-Maik można powiesić w klasycznych wnętrzach. Obrazy ocieplą efekt końcowy i dodają przestrzeni fantazji. Kolory bliskie przyrodzie pięknie dopełnią także aranżacje inspirowane naturą. Geometryczne kompozycje Pauliny Leszczyńskiej dedykujemy wielbicielom wyrazistych, nawet awangardowych pomieszczeń. W zestawieniu z takimi obrazami idealnie sprawdzą się designerskie dodatki i meble tapicerowane o fikuśnych, nieszablonowych kształtach.

Paweł Kin
Paweł Kin Przemiana 90×90 akryl na płótnie 2015

Abstrakcyjne obrazy do sypialni

Joanna Głażewska
Joanna Głażewska, Dolce far niente 100 x 100 akryl na płótnie 2021

Sypialnię wykończoną w jasnej palecie kolorystycznej warto ożywić abstrakcyjnym obrazem. Malarstwo współczesne w tego typu wnętrzach powinno mieć nieco bardziej stonowaną i zgaszoną kolorystykę. Pomieszczenie przeznaczone do wypoczynku należy ostrożnie dekorować abstrakcją i z dużym dystansem do nasyconych, kontrastowych kompozycji. Obraz do sypialni może wyciszać i uspokajać. Płótna Joanny Głażewskiej nawiązują do morskich motywów. Spokojniejsze błękity będą się efektownie odznaczać na tle jasnej ściany i stworzą intymny, relaksujący klimat. Pastelowe, inspirowane latem obrazy sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych z akcentem na pudrowe kolory. W sypialniach można wykorzystać również malarstwo abstrakcyjne Katarzyny Środowskiej. Kontemplacyjny spokój bijący z jej minimalistycznych obrazów będzie sprzyjać atmosferze wypoczynku i medytacji.

Katarzyna Środowska
Katarzyna Środowska, Jedność 2021 olej na płótnie 120×120, instalacja 50×50

Galeria sztuki współpracuje z artystami cenionymi za nowatorskie podejście do artystycznej formy i malarstwa. Prace wyróżnionych malarzy oraz malarek znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Obrazy pełne kolorów ocieplą monochromatyczne salony i ekskluzywne lokale komercyjne oraz odświeżą surowe lofty i nowoczesne mieszkania.